Tournament Entries

Enter online at NZBridge  

www.nzbridge.co.nz/events.html

 

Tournaments 2019

 

May 18       Intermediate 5B          Results

 

May 18       Junior 3B                    Results

 

Oct 12        Open Swiss Pairs 5A     

     

Dec 7         Christmas Cheer 3A                                                                                                

 

Christmas Cheer Tournament 2018

Winners

  

 Pam Livingston (New Plymouth) & Alister Stuck (Hokowhitu)

 Full Results

Open 5A Swiss Pairs 2018

Winners

  

 Charles Ker (PN) & Nigel Kearney (Wellington)

 

Intermediate Prize Winners

  

 Hans Van Bunnik & Anne Gordon (PN)

  

Junior Prize Winners

  

 Allan Mudford (PN) & Janine Fenelon (Hokowhitu)

 

 Full Results

 

Junior Tournament 2018

Winners

 

 Paula McCool & Tad Krogulec (PN)

Full Results

 

Intermediate Tournament 2018

Winners

  

 Mark Kuijten & Lynne Long (Levin)

 Full Results

North Island Teams 2018

  

 

Winners

Newell Team: Peter Newell, Martin Reid, GeO Tislevoll and Michael Ware

 

 Michael Ware in action during the the North Island Teams

 

Full Results

 

Christmas Cheer Tournament 2017

Winners

  

 George Masters (Napier) & Russell Wilson (New Plymouth)

 Full Results

Open Swiss Pairs 5A 2017

Winners 

   

 Clair Miao (Akarana) & Wayne Burrows (PN)

 Full Results

Junior Tournament 2017

Winners 

Annette Yates & Janet Olliver (Levin)

Full Results

Intermediate Tournament 2017

Winners  

John Hogan & Stuart Malcolm (Hokowhitu/Palmerston North)

Full Results

Christmas Cheer Tournament 2016

Winners   

Noel

Noel Woodhall & Johnny Davidson (Havelock North & Wellington) 

Full Results

Intermediate Tournament 2016

Winners

  winners

 Shirley Humphrey & Mandy Jones (Feilding)

 Full Results

Add content

Contact Us

For any enquries or special requests.

"Spring Fling" Tournament - 8 September 2018

Club members and visitors from nearby clubs celebrated the arrival of Spring with a fun day of bridge.

Spring themed costumes were the order of the day and all entered into the spirit of the occasion.

Taking out first prize in the  "Best Dressed" competition was 

 Jack(ie) James (right) 

 seen here with runner up, Frances Legg 

Winners of the the tournament, with a stunning 72% in the second session were

Liz Burrows and Denise Servante

 and in Second Place were

Tony Clear and  Laura Griffin

Overall Results

Session 1

Session 2 

and we were all winners on the day...

  

"Riot of Colours" Tournament 2017

Congratulations to our winners - Ken Bateman and Jan Whyte - finishing just ahead of runners up - Roxanne Brassington and Owen Knowles - closely followed by Marion Bunkenburg and Paul Gatenby in third place.

See here for full RESULTS

 

Winner of the "Best Dressed" Prize

Frances Legg

 

More PHOTOS

Add content